תרבות ופנאי

תרבות ופנאי בישראל – הזדמנות מצויינת לבילוי משפחתי

 

הזמן הפנוי שלנו הוא הזמן בו אנחנו יכולים לעסוק בדברים שמסבים לנו עונג. כמובן שחלק מהזמן הזה מוקדש לטיפול בבית ובילדים, אבל עדיין נשאר זמן בו אנחנו יכולים לעסוק בפעילויות מהנות. בישראל תרבות פנאי רחבה הכוללת תחומים שונים ואנחנו ננסה לעמוד על כמה מהם.

 

התפתחות תרבות הפנאי

המודרנה הביאה איתה את התפתחות הבורגנות וגם את עלייתה של תרבות הפנאי. לאדם הבורגני התפנה זמן בו הוא יכול היה לבלות בנעימים. כיום רוב האנשים חיים במעין מעמד בורגני המקנה להם זמן פנוי לבילויים שונים.

 

מה הישראלי הממוצע עושה בשעות הפנאי שלו?

קשה לומר מה הישראל הממוצע עושה בשעות הפנאי שלו כיוון שכשם שפרצופיהם שונים כך דעותיהם שונות. כל אחד אוהב לעשות דברים אחרים, ובכל זאת ניתן להצביע על כמה מגמות בולטות בתרבות ובפנאי בישראל.

זמן משפחה
זמן איחוד משפחתי

עיסוק ספורט

המודעות לכושר גופני ובריאות עלתה מאוד בשנים האחרונות ויותר ויותר ישראלים בוחרים לבלות את זמנם הפנוי בפעילות ספורטיבית. בין אם אלה חוגים, ריצות, מירוצים שונים, טיולי אופניים, או שחייה בבריכה- הישראלי מבלה זמן רב בבגדי ספורט ומשקיע בכך כסף רב. אתם לא באמת יכולים לצאת לקאנטרי עם מכנסי פיג'מה, לכן כל אחד צריך להחזיק מלתחה של בגדי ספורט ממותגים ואקססוריז תואמים.

רכיבה על אופניים
נסיעה על אופניים בפארק

קולנוע

רבים חשבו שכניסת מכשיר ה-DVD ולאחר מכן ה-VOD, והאפשרות לראות כל סרט שתרצו יחסלו את בתי הקולנוע- אבל הישראלים מצביעים ברגליים וממשיכים להגיע ולמלא את אולמות הקולנוע. אולי זה המסך הגדול, אולי זה הפופקורן הטעים, ואולי האווירה המיוחדת שמספק אולם הקולנוע? לא בטוח מה התשובה, אבל אין ספק שהקולנוע תופס מקום מרכזי בתרבות הפנאי הישראלית.

 

צפייה בספורט

אנחנו לא רק עוסקים בספורט, אלא גם מרבים לצפות בו. משחקי ליגת האלופות, NBA, יורוליג, נבחרת ישראל ועוד. הכדורגל והכדורסל מובילים את רשימת הצפייה ורבים בוחרים לצפות כבילוי משותף יחד עם חברים בבתים פרטיים, במסעדות ובברים.

 

קריאת ספרים

אומרים על הדור הזה שהוא לא אוהב לקרוא, שהראש שלו רק בסמארטפון ושהוא הולך ומתנוון. אבל גם בשנת 2017 אנחנו עדיין קוראים ספרים. הספריות העירוניות פועלות, חנויות הספרים מלאות קונים וספר הוא עדיין אחת המתנות הנפוצות שנעניק כמתנה.

 

הופעות מוזיקה

אולי אנחנו כבר לא קונים דיסקים, אבל זמרים ואמנים עדיין נמצאים בלב התרבות ומופעים מוזיקליים מושכים קהל גדול. הקהל הישראלי גילה את המופעים החיים ומגיע בהמוניו כדי למלא את היציעים במקומות הגדולים ביותר.

אחד הז'אנרים החזקים בתחום הוא מופעים מוזיקליים של זמרים המגיעים מחו"ל. זמרים אלה מעוררים התרגשות גדולה בקהל הישראלי ומחיר כרטיסים להופעה שכזו מגיע למאות ואף אלפי שקלים. אל המופעים בחו"ל מצטרפים מופעי איחוד שונים כמו מופע האיחוד של להקת כוורת שמשך קהל גדול מאוד לפני מספר שנים.

הופעה סינית
זמן איכות משפחתי